Charakterystyka zespołu:

Kiedy wydawało się, że niecieczan stać na ustabilizowanie swojej pozycji wśród najlepszych, dłuższy ciąg mało fortunnych decyzji organizacyjnych doprowadził zespół do spadku. Czy zdołają się szybko podnieść?

Zwróć uwagę na:

– W końcówce poprzedniego sezonu z konieczności stosowane było pragmatyczne podejście, z naciskiem na defensywę i próby kontr. W I lidze w wielu meczach Bruk-Bet będzie występować w roli faworyta, więc konieczne będzie kształtowanie bardziej proaktywnego nastawienia.

– Niecieczanie nadal dysponują całkiem wyrównaną kadrą, z graczami ofensywnymi zdolnymi do stworzenia przewagi indywidualnie, zwłaszcza w przypadku zostawionych na desancie napastników.

– Wobec niekorzystnego rezultatu niecieczanie są w stanie stosować wyższy pressing, jednakże mają wtedy problemy z dopasowaniem ustawienia na wypadek dalszego przerzutu, zdarzają im się też błędy indywidualne w defensywie.

Jacek Zieliński – charakterystyka trenera:

Nierzadko nazywany „nauczycielem wychowania fizycznego”, tymczasem sukcesów mógłby mu pozazdrościć niejeden mieniący się trenerem pełną gębą. Bardzo pragmatyczny w swoim podejściu, zawsze stara się dobierać pomysł na grę pod kątem posiadanego zespołu, przez co styl gry jego drużyn może być diametralnie różny. Analogicznie potrafi dopasować styl zarządzania szatnią do dzielących ją osobowości. Pomaga to wyraźnie w zarządzaniu drużyną i pozwala niektórym zawodnikom wyjść z dołka formy. Taktycznie preferuje piłkę raczej defensywną, kładzie nacisk przede wszystkim na stabilność linii obrony, której stara się zapewniać zawsze solidne wsparcie ze środka pola. Pierwsze mecze pod jego wodzą charakteryzują się zwykle prostą grą, jednak z biegiem czasu widać jego rękę i rozwój. Jest to coś, co na pewno będzie potrzebne w Niecieczy, która w I lidze ponownie będzie musiała się odnaleźć w roli faworyta.

fot. Leszek Tarczoń/cracovia.pl

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...