Charakterystyka zespołu:

Po wycofaniu się sponsora tytularnego obecność klubu z Bytowa na zapleczu Ekstraklasy do ostatnich dniach nie była pewna. Wiele wskazuje na to, że przed zespołem Bytovii ciężki sezon.

Zwróć uwagę na:

– Defensywne nastawienie, z niechętnie podłączającymi się pod akcję bocznymi obrońcami. Tworzenie przewag w ofensywie należało do rzadkości, jednak to ten system przynosił bytowianom najwięcej powodzenia.

– Długie podania są przeplatane szybkimi kombinacjami na małej przestrzeni, kończonymi zagraniem na wolne pole. Tempo jest szybkie, często akcje są kreowane na ryzyku, by rywale nie zdołali sformować defensywy.

– Niewielu graczy uczestniczy w kontrach, w efekcie często akcje musiały się kończyć próbami indywidualnych szarż.

Adrian Stawski – charakterystyka trenera:

Na jego korzyść zadziałała długa wcześniejsza praca w klubie. Dzięki temu po objęciu stanowiska pierwszego trenera w Bytovii nie tracił czasu na poznawanie zawodników i zespołu, a mógł natychmiast wprowadzić swoje porządki. Od samego początku duży nacisk położył na przygotowanie fizyczne, korzystając z zewnętrznego wsparcia, dzięki czemu szybko udało mu się odmienić oblicze drużyny i utrzymać ją w I lidze. Z taką bazą był w stanie wypracować styl oparty na dużej intensywności i zaangażowaniu zawodników, którzy zostawiali rywalom niewiele miejsca na boisku.

Dodatkowo podczas swojego pierwszego okienka starał się pozyskiwać graczy wpasowujących się w taki futbol. Kładzie spory nacisk na pozytywną motywację, w analizach starając się przede wszystkim wskazywać pozytywne rzeczy i stopniowo je rozwijać. Nie stara się, by jego zespół był tym, który przejmuje inicjatywę. Raczej drużyną, która umiejętnie i odpowiednio agresywnie na grę rywala reaguje.

fot. Krzysztof Cichomski / NEWSPIX.PL

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...