Charakterystyka zespołu:

Zespół z Chojnic wydawał się w poprzedniej rundzie jednym z faworytów do awansu. Plany trzeba było zweryfikować, ale długofalowy cel pozostaje bez zmian.

Zwróć uwagę na:

– Chojniczanka starała się w meczach przejmować inicjatywę, jednak główny problem leżał w stwarzaniu sytuacji. Mimo kontroli posiadania piłki, krążyła ona często za wolno, dając rywalom szanse na ustawienie się.

– Piłkarze byłego, już trenera, Krzysztofa Brede umiejętnie różnicowali pressing. Mając przewagę zakładali go szybko po stracie na połowie rywala, kiedy jednak było to niemożliwe, wycofywali się głęboko na własną połowę i stamtąd kontrowali.

– Duża cierpliwość przy konstruowaniu ataków obracała się przeciwko nim, zwłaszcza w upartym dążeniu do wypracowania dogodnych sytuacji. Niewielu zawodników ponosiło ryzyko wykończenia z trudnej sytuacji.

Przemysław Cecherz – charakterystyka trenera:

Szkoleniowiec, który nie owija w bawełnę w swojej pracy, bez ogródek dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat otaczającej nas piłkarskiej rzeczywistości, na czele z sędziami. W branży od długiego czasu, zdążył zwiedzić ogromną liczbę klubów, zostawiając po sobie mniej lub bardziej trwałe ślady. Rzadko jednak udawało mu sie utrzymywać w jednym miejscu przez dłuższy czas. Był w stanie szybko wpłynąć na zmianę gry zespołu, które obejmował, dobrze motywując podopiecznych, jednak na dłuższą metę jego oddziaływanie słabło. Duża ilość zebranego doświadczenia pozwala mu jednak na elastyczność działania, gra jego zespołów mocno różniła się między sobą w zależności od piłkarskiej klasy, choć cechą wspólną była duża aktywność w odbiorach i pracowitość piłkarzy bez piłki. Nawet jeśli wiązało się to często z chaosem, po zespołach Cecherza było widać, że jest on w stanie wydobyć z zawodników zaangażowanie i tak długo, jak długo dało się na tym bazować, osiągał niezłe efekty.

fot. mkschojniczanka.pl

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...