Charakterystyka zespołu:

Zmiana wieloletniego trenera nie odbiła się zbyt wyraźnym piętnem na grze głogowian. Nowy szkoleniowiec zachował metody poprzednika, przez co Chrobry nadal był niewygodnym przeciwnikiem, mimo niezbyt imponującego potencjału kadrowego.

Zwróć uwagę na:

– Odejście Machaja może się odbić dużą czkawką na poczynaniach Chrobrego z przodu. Był on głównym konstruktorem ataków głogowian i ich siłą kreatywną. Następcy tymczasem nie widać.

– Nacisk będzie położony na utrzymanie stabliności w tyłach i częste ustawienie defensywne z dwoma liniami po czterech zawodników, zagęszczających własną połowę.

– Mimo dużej aktywności na bokach, także w wykonaniu bocznych obrońców, Chrobry raczej niechętnie będzie angażować większą liczbę graczy w ataki. Zwłaszcza duet defensywnych pomocników zazwyczaj pozostanie za linią piłki.

Grzegorz Niciński – charakterystyka trenera:

Niechętnie szuka bardziej skomplikowanych rozwiązań taktycznych. Kładzie nacisk na perfekcyjne opanowanie przez jego podopiecznych prostych środków. Sprawdzało się to w Arce, która choć nie grała zbyt widowiskowo, skutecznie ciułała punkty, sprawdza się to też w Głogowie. Jego zespołami rządzi duża dyscyplina, często poparta defensywą w stosunkowo niskim bloku, z którego następuje szybkie kontratakowanie. Skuteczniejszych technicznie piłkarzy często zachęca do szukania akcji indywidualnych, zwłaszcza w bocznych sektorach boiska, gdzie najczęściej są tworzone przewagi. Momenty cierpliwsze zdarzają się przede wszystkim na własnej połowie, jednak kiedy wciągnięty rywal szuka wyższego pressingu, zespoły Nicińskiego nie przebierają w środkach. Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem, a nacisk jest przede wszystkim położony na nietracenie bramek i otworzenie miejsca na połowie rywala do szybkich kontr. Rzadko jest to piłka, która się podoba, ale do sukcesywnego gromadzenia punktów wystarcza.

fot. Chrobry Głogów

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...