Charakterystyka zespołu:

Zawodnicy Garbarni pomyślnie przebrnęli baraże i po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat meldują się na zapleczu Ekstraklasy. To właśnie podopieczni trenera Hajdy będą najwyrazistszym przedstawicielem „krakowskiej piłki” na szczeblu centralnym.

Zwróć uwagę na:

– Garbarnia rozgrywa ataki dość spokojnie, zwłaszcza na własnej połowie, nie szukając na siłę dograń do przodu. Dopiero po przekroczeniu środkowej linii boiska akcje nabierają tempa i podania stają się ryzykowniejsze.

– Styl gry jest stosowany mimo niezbyt wysokiej piłkarskiej jakości, co na wyższym poziomie może wiązać się z groźniejszymi stratami przy wyprowadzaniu akcji.

– W poprzedniej rundzie Garbarnia stawiała na płaskie 1-4-4-2 z blisko siebie umieszczonymi liniami obrony i pomocy w defensywie. Osiągnięta w ten sposób stabilność przekładała się na skuteczność defensywy i małą liczbę traconych goli.

Mirosław Hajdo – charakterystyka trenera:

Dość przeciętny skład udało mu się przystosować do gry „krakowską piłką”. Jako trener zwiedził dość pokaźną liczbę małopolskich klubów, ocierając się nawet i o Cracovię. W Garbarni dzięki długiej pracy udaje mu się wdrażać swoją filozofię, opartą na poprawie gry zawodników na poziomie techniczno – taktycznym, tak, aby przysposobić ich do cierpliwego i spokojnego wyprowadzania ataków. Do tego stopnia, że na treningach obowiązuje zakaz „lagowania” i grania górnych piłek. Nie ma to jednak wiele wspólnego z proponowaną przez choćby Wojciecha Stawowego krakowską „tiki-taką”. Piłka Hajdy jest bardziej pragmatyczna, po osiągnięciu strefy, gdzie możliwe jest przyspieszenie akcji na połowie rywala, jego zespół stara się korzystać z okazji, nieco ryzykując. Spokojna gra w pierwszej fazie jest tym samym środkiem co celu, nie prowadzi do prób wejścia z piłką do bramki. W połączeniu z dużą dyscypliną i brakiem przywiązania do nazwisk przynosi to w zespole Garbarni pozytywne efekty i miłą dla oka piłkę.

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...