Charakterystyka zespołu:

Najlepsza ofensywa ubiegłego sezonu II ligi przyniosła bezapelacyjnie wywalczony awans. Mimo utraty najlepszego strzelca udało się utrzymać rdzeń składu, co powinno pozwolić na powalczenie także i na zapleczu Ekstraklasy.

Zwróć uwagę na:

– Kluczem do sukcesu była szybkość przejścia do ataku. Jastrzębie niechętnie brało na siebie ciężar gry, wolało spokojnie wyczekać dogodny moment do przeprowadzenia błyskawicznej akcji.

– Spora liczba zawodników brała udział w atakach, zaś w razie niepowodzenia, starano się opóźnić akcję próbą odbioru, by pozostali zawodnicy mogli spokojnie odbudować pozycje.

– Szybkość ataku momentami zaburzała balans między ofensywą a defensywą, jednak głębokie wycofanie się i zatrzymanie tempa akcji rywala skutkowało odtworzeniem przewagi w defensywie.

Jarosław Skrobacz – charakterystyka trenera:

Jego dotychczasowa praca w Jastrzębiu to pasmo nieustających sukcesów, do których należy zaliczyć dwa awanse i ćwierćfinał Pucharu Polski. Jeszcze kilka lat temu bez większego powodzenia starał się na poziomie, na który aktualnie awansował, utrzymać zespół wodzisławskiej Odry, który wówczas staczał się po równi pochyłej. Pracował w warunkach do tego stopnia ciężkich, że przez dłuższy czas za swoją pracę nie otrzymywał wynagrodzenia. Bez ogródek mówił o trudnej sytuacji w klubie. Także, i w Jastrzębiu zdarzało mu się wspomnieć o tym, że sukces organizacyjny nie nadążał do końca za tym sportowym. Wywierał w ten sposób presję na władzach, które stopniowo zaczęły zapewniać mu lepsze warunki do pracy. Nie komplikuje postawy swojego zespołu, kładzie nacisk na szybką grę, dzięki czemu jego podopiecznym udaje się wykorzystywać błędy rywali i wykańczać akcje, zanim przeciwnicy zdążą odbudować defensywę. Perfekcyjne wdrożenie prostych schematów przynosi mu oszałamiające rezultaty.

fot. Arkadiusz Kogut

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...