Charakterystyka zespołu:

Od kilku lat wymieniani w gronie kandydatów do awansu i od kilku lat spektakularnie zawodzą. Klasyczna już spora rotacja oznacza, że zespół trzeba będzie układać na nowo. A to nie wróży wiele dobrego.

Zwróć uwagę na:

– Tendencja do przejmowania inicjatywy u katowiczan niekoniecznie szła w parze z umiejętnością do przyspieszania tempa gry. W efekcie mimo optycznej przewagi, GKS nie wykańczał sytuacji.

– Linia pressingu ustawiona jest dość daleko od własnej bramki, a intensywność spora. Nadal jednak zdarzają się momenty przestoju, kiedy katowiczanie bardziej starają się bazować na ustawieniu i brakuje decyzji o ataku na piłkę.

– Katowiczanie starali się szukać szybszych prostopadłych zagrań z głębi pola na wybiegających na wolne pole zawodników ofensywnych. Takie przejścia to najczęstszy moment, kiedy GKS ponosił ryzyko na tle raczej bezpiecznej gry.

Jacek Paszulewicz – charakterystyka trenera:

Przed uzyskaniem aktualnego zatrudnienia w roli trenera seniorów miał za sobą tylko pracę w Grudziądzu, gdzie zanotował wzloty i upadki. Kładzie duży nacisk na przygotowanie fizyczne, przede wszystkim na tym skupia się, kiedy wspomina o swoim pomyśle na budowę drużyny. Pod kątem wyników badań motorycznych zamierza dopasowywać i indywidualizować treningi. W Katowicach była to pewnego rodzaju nowość, gdyż z piłką obchodzono się tam ostatnio bardziej po… krakowsku. Zwraca uwagę na niski stopień organizacji klubów poniżej Ekstraklasy, stwierdzając, że praca na najwyższym poziomie rozgrywkowym jest stosunkowo łatwa, zaś poniżej trener musi się także mierzyć z wieloma kwestiami pobocznymi. Miało to zresztą już miejsce także w Katowicach, gdzie miewał problemy ze znalezieniem odpowiednio przygotowanych miejsc do trenowania. Dla przeniesienia katowiczan na tory futbolu bardziej intensywnego i fizycznego były to jednak warunki wymarzone.

fot. www.gkskatowice.eu

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...