Charakterystyka zespołu:

Możliwie proste środki zaprowadziły tyszan wysoko w końcowej klasyfikacji ligi. Choć był to może rezultat nieco na wyrost, łatka „specjalisty od awansów” u ich szkoleniowca zobowiązuje.

Zwróć uwagę na:

– Tyszanie starają się w defensywie formować dwie przesuwające się względem siebie linie, starannie zamykając przestrzeń na własnej połowie. W ten sposób na rozegranie ataku pozostaje niewiele miejsca.

– Duży nacisk jest położony na grę flankami, na skrzydłach zawodnicy starają się stworzyć przewagę, częste są też obiegi ze strony bocznych obrońców.

– Z uwagi na dużą aktywność na bokach, na wypadek kontr często te sektory pozostają słabiej obsadzone w defensywie. Nie zawsze defensywni pomocnicy nadążają tam z asekuracją.

Ryszard Tarasiewicz – charakterystyka trenera:

Określany mianem specjalisty od awansów, jednak jego godna podziwu passa zakończyła się w Legnicy. Ciężko określić go mianem szkoleniowca elastycznego, rzadko szuka eksperymentów, kładzie przede wszystkim nacisk na stabilność i zrozumienie przez zawodników podstawowej formacji. Zawsze kładzie nacisk na przygotowanie fizyczne i zaangażowanie u piłkarzy, co na krótką metę przekładało się na wyniki. Problemy pojawiały się jednak w dłuższym czasie, gdy konieczne stawało się stworzenie bardziej charakterystycznego stylu. W efekcie często ekipy Tarasiewicza były dość mocno, zwłaszcza w ofensywie, zależne od indywidualności, natomiast stwarzanie sytuacji po składnych akcjach nie zdarzało się zbyt często. Z drugiej strony dość konserwatywne podejście dobrze funkcjonowało w defensywie, gdzie szkoleniowiec umiał wymusić dyscyplinę taktyczną. Wszystko to jednak sprawiało, że zwykle okazywał się on trenerem dobrym do wprowadzenia stabilizacji, jednak do rozwinięcia stylu gry – już niekoniecznie.

fot. gkstychy.info

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...