Charakterystyka zespołu:

Po długiej wspinaczce Łódzki Klub Sportowy powoli wraca do lig, do występowania w których przywykł. Choć póki co głośno nie mówi się o ataku na czołówkę, łodzianie dysponują ciekawym składem, który może sprawić kilka niespodzianek.

Zwróć uwagę na:

– ŁKS w II lidze często dominował, jeśli idzie o posiadanie piłki i starał się rozprowadzać ataki większą liczbą podań. Choć przy agresywniejszych rywalach może to być wyzwaniem, wydaje się, że przynajmniej pierwsze kolejki nie przyniosą zmian.

– Łodzianie chętnie angażowali większą liczbę graczy w działania ofensywne, tworząc przewagę zwłaszcza na flankach. Nie brakowało jednak przy tym akcji indywidualnych w tych sektorach.

– Przy wielu graczach w ofensywie, ŁKS był dość podatny na kontry, mimo jednego defensywnego pomocnika, który pozostawał głęboko, starając się zapewnić wsparcie dla stoperów.

Kazimierz Moskal – charakterystyka trenera:

Sześciokrotny reprezentant Polski na brak propozycji zatrudnienia narzekać nie może. Wyniki przez niego osiągane na kolana póki co nie rzucają, ale jest w stanie nadać swoim zespołom charakterystyczny sznyt i sprawnie poukładać ich grę. Prowadzone przez niego drużyny starają się operować piłką, nie stronią od wyższego, dość dobrze zorganizowanego pressingu, radzą sobie w ataku pozycyjnym. Moskal wyniósł zamiłowanie do szkoły krakowskiej, stara się ją wdrażać, choć głównym problemem pozostaje szybkość wyprowadzania akcji. Nierzadko nawet wysoki odbiór potrafi skutkować przejściem do ataku pozycyjnego, nawet, kiedy prosiło się o skończenie akcji błyskawiczną kontrą. Była to bezpośrednia przyczyna braku oszałamiających efektów. Bo choć zespoły Moskala prezentują się w sposób miły dla oka i noty za styl mają wysokie, efektywność nie stoi już na oczekiwanym poziomie. Koniec końców były zawodnik krakowskiej Wisły ma problem, by zagrzać w jakimś klubie miejsce na dłużej. Czy w Łodzi będzie inaczej?

fot. lkslodz.pl

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...