Charakterystyka zespołu:

Do poprzedniej rundy zespół przystępował jako jeden z kandydatów do awansu, ale bardzo szybko z walki o najwyższe cele się wyeliminował. Kolejną próbę podejmie już nowy szkoleniowiec, otrzaskany w ekstraklasowych realiach.

Zwróć uwagę na:

– Odra stara się trzymać balans w środku pola, używając tam jednego zawodnika o charakterystyce stricte defensywnej, ubezpieczającego bardziej kreatywnego zawodnika, który może sobie pozwolić na bardziej ryzykowną grę.

– Przewagi są tworzone głównie na skrzydłach, choć Odra operuje na nich stosunkowo wąsko, starając się wykorzystywać do podań półprzestrzenie.

– Odra nie kwapiła się do przejmowania inicjatywy, starała się wykorzystywać fazy przejściowe do szybkich kontr. Miała jednakże problemy, gdy trzeba było rozmontować defensywę rywala spokojniejszymi wymianami podań.

Mariusz Rumak – charakterystyka trenera:

Największy krasomówca wśród trenerów. Zawsze doskonale przygotowany merytorycznie, o wielkiej kulturze słowa, co świetnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju szkoleniach i kursach. Pozwala też zrobić dobre pierwsze wrażenie w szatni i wypracować dobre relacje z włodarzami klubów. Im jednak dłużej w las, tym trenerowi Rumakowi trudniej panować nad szatnią, wobec czego z ostatnimi swoimi klubami rozstawał się w niezbyt dobrej atmosferze. Rządy uczciwe, ale jednak twardej ręki nie przysparzają mu wielu fanów wśród zawodników, przez co na dłuższą metę coraz trudniej przychodzi mu osiąganie wyników. O ile błyszczy na sali konferencyjnej, znacznie ciężej przenieść te umiejętności do piłkarskiej szatni. Mimo doskonałego, dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach planu prowadzenia treningów. Może właśnie to w tych szczegółach tkwi diabeł i w polskich warunkach idealność się nie sprawdza?

fot. Mirosław Szozda / Odra Opole

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...