Charakterystyka zespołu:

Podbeskidzie w poprzednim sezonie było jednym z bardziej nieprzewidywalnych zespołów, potrafiącym oddać punkty słabym i napsuć krwi faworytom. Dopiero końcówka przyniosła nieco stabilizacji, choć za cenę mało ekscytującej gry.

Zwróć uwagę na:

– Nieprzewidywalność Podbeskidzia została w końcówce rundy nieco ograniczona. Pojawiały się momentami tendencje do gry formacją zbliżoną do autobusu, jednakże z biegiem czasu stopniowo starano się dobudowywać bardziej składne wyprowadzanie akcji.

– Duża liczba akcji była kreowana skrzydłami, gdzie do kontr pozostawało najwięcej miejsca. Napastnicy starali się ruchem bez piłki dodatkowo wyciągać rywali ze strefy, gdzie podanie było zagrywane.

– Środkowi pomocnicy niechętnie zapuszczali się wysoko, by pomóc przy wykończeniu. Po rozrzuceniu piłek zazwyczaj pozostawali na swoich pozycjach, zabezpieczając ewentualną kontrę.

Krzysztof Brede – charakterystyka trenera:

Przez lata w cieniu trenerów z którymi współpracował – Michała Probierza i Bogusława Kaczmarka. Na samodzielnym stanowisku pokazał jednak, że asystując w ekstraklasowych klubów zebrał wystarczający bagaż doświadczeń, by sprawnie zarządzać kandydatem do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeszcze jako zawodnik często cieszył się z wywalczenia ze swoimi klubami promocji z ligi. Nie udało mu się wywalczyć awansu z Chojniczanką, gdzie mimo dość udanego startu nie był w stanie opanować kryzysu. Na nową propozycję nie musiał jednak czekać zbyt długo, choć nie jest pewne czy w nowym klubie może liczyć na większą dawkę cierpliwości. Dba o dobrą komunikację z zawodnikami, zebrał też zaufany sztab, starając się powielać wzorzec ścisłej współpracy współpracowników, analogicznie do czasów pracy w Jagiellonii. Póki co z dobrym skutkiem.

fot. Jakub Ziemianin

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...