
Mistrzostwo Polski
Puchar Polski
Superpuchar
Charakterystyka zespołu:
Nie taki poprzedni sezon wymarzyli sobie włodarze, gdy zatrudniali Macieja Skorżę. Przed kompletnym blamażem drużynę uratował trener, który wcześnie pracował w ligach niemieckich. Teraz agresywny pressing i szybkie kontry mają być bronią w walce o górną część tabeli.
Zwróć uwagę na:
AGRESYWNY PRESSING – „Portowcy” w momencie, gdy rywal jest w posiadaniu starają się odbierać futbolówkę daleko od swojej bramki.
STAŁE FRAGMENTY GRY W OBRONIE – Pogoń w poprzednim sezonie straciła najwięcej bramek (11) po rzutach rożnych w całej lidze, w tym elemencie jest dużo do poprawy.
DZIURA W ŚRODKU – agresywne próby odbioru piłki, gdy rywal buduje atak pozycyjny, czy też tuż po stracie piłki powodują, że między liniami tworzy się spora przestrzeń, w szczególności w środku pola.
ELASTYCZNOŚĆ W BUDOWANIU – gdy Pogoń gra w ataku pozycyjnym, Hołota często wchodzi pomiędzy środkowych obrońców i rozmieszczenie zawodników w przestrzeni zmienia się względem ustawienia wyjściowego.
Kosta Runjaić – charakterystyka trenera:
Z mizernej Pogoni stworzył zespół, z którym bezpiecznie utrzymał się w lidze, ale cele na kolejny sezon na pewno są już dużo bardziej ambitne. Zresztą dla Runjaicia to nie pierwsza taka przeprawa – w podobnej sytuacji przejął niegdyś Darmstadt i tam również, najpierw musiał utrzymać bezpiecznie zespół w lidze, by w kolejnym sezonie… awansować ligę wyżej. Z Ekstraklasy można awansować na przykład do europejskich pucharów i włodarze szczecińskiego klubu na pewno by nie pogardzili takim scenariuszem. U Runjaicia trenuje się ciężko, podobno już podczas przerwy zimowej zajęcia były bardzo intensywne, a teraz poprzeczka została podniesiona jeszcze wyżej. To wszystko ma dać efekt w postaci drużyny zdyscyplinowanej, agresywnej w pressingu i dynamicznej w grze z kontrataku, a zawodnicy mają mieć siły na realizację tego planu na każdym etapie rozgrywek.
Charakterystyka wybranych zawodników:

Jakub Bursztyn
bramkarz
Młody golkiper wskoczył do jedenastki pod koniec ubiegłego sezonu i niewykluczone, że swojego miejsca nie odda – pod warunkiem, że będzie unikał wyjść za pole bramkowe (chyba że znacząco poprawi grę w tym elemencie w krótkim czasie).

Jarosław Fojut
obrońca
Doświadczony stoper Pogoni wygrywa dużo pojedynków w powietrzu, zarówno w ofensywie jak i defensywie, a ponadto potrafi celnie posłać dalekie podanie.

Ricardo Nunes
obrońca
To ten typ lewego obrońcy, który oprócz tego, że jako tako poradzi sobie w defensywie, to potrafi jeszcze mocno wrzucić piłkę w pole karne i zaliczyć asystę.

Lasza Dwali
obrońca
Wysoki i przede wszystkim mocny w powietrzu. W rozgrywaniu piłki bez szału – podejmuje raczej standardowe i niezbyt ryzykowne decyzje.

Radosław Majewski
pomocnik
Najlepiej czuje się tuż za plecami napastnika, skąd może zagrać prostopadłe podanie i wykreować sytuacje. Nieźle wykonuje również stałe fragmenty gry.

Kamil Drygas
pomocnik
Rosły defensywny pomocnik. Od czasu do czasu podłącza się do akcji ofensywnych i próbuje uderzenia lewą nogą. Groźny, gdy wbiega w pole karne w drugie tempo.

Adam Frączczak
napastnik
Kapitan i najlepszy strzelec Pogoni. Nieźle odnajduje się w małej grze na jeden lub dwa kontakty. Częściej będzie atakował ze skrzydła niż jako klasyczna dziewiątka.

Adam Buksa
napastnik
Wysoki lewonożny napastnik, na którym można oprzeć bezpośrednie próby konstruowania ataków. Potrafi wygrać pojedynek w powietrzu i stara się szybko zgrywać piłkę głową do swoich partnerów.

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.
UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.