Charakterystyka zespołu:

Zespół z Niepołomic nie charakteryzuje się porywającym stylem gry, ale konsekwentnie ciuła punkty, przede wszystkim dzięki stabilnym tyłom. Wystarcza to do utrzymywania się na zapleczu Ekstraklasy.

Zwróć uwagę na:

– Głęboka defensywa skutecznie hamowała zapędy rywali, którzy rozbijali się o podwójne zasieki. Puszcza zwykle była zepchnięta do głębszej obrony, jednak jej linie były trudne do sforsowania.

– Jeden lub dwóch graczy zostawało wyżej i starało się w razie odzyskania piłki natychmiast wyjść na wolne pole, wykańczając po podaniu akcję między sobą.

– Przy tego typu zagraniach „na uwolnienie” bardzo często wykorzystywane są flanki, gdzie odbiorca podania zdobywa teren, a pozostali zawodnicy starają się wbiec w strefę bezpośredniego zagrożenia.

Tomasz Tułacz – charakterystyka trenera:

Pragmatyczny w swoim podejściu, skupia się na defensywie i na tym fundamencie buduje dalsze elementy gry drużyny. W sezonie dającym Puszczy awans efektywnie wprowadził w zespole dużą dyscyplinę w grze obronnej, czego efektem była bardzo mała liczba straconych goli. Dopasowuje swoje relacje z piłkarzami do sytuacji, kiedy to potrzebne zachowuje niezbędny dystans, jednakże udaje mu się utrzymywać w zespole dyscyplinę i formować sprawny kolektyw. Ze względu na to, jaką rolę odgrywa taktyka, zapatrzony w ligę włoską. Interesuje się także wykorzystywaniem w piłce danych statystycznych, stosuje je w swojej pracy. W swojej karierze trenerskiej ma już za sobą sporo przystanków, także jako asystent i szkoleniowiec młodzieży. W Niepołomicach udało mu się rozwinąć zespół, który nie miał większego doświadczenia jeśli idzie o grę na najwyższych szczeblach. Robi to na tyle efektywnie, że jak na ten poziom rozgrywek długość jego stażu pracy jest zaiste imponująca.

fot. Overlia Studio

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...