Charakterystyka zespołu:

Pomimo sporych jak na warunki pierwszoligowe ruchów kadrowych wiosną, Rakowowi nie udało się wywalczyć awansu. Wymieniana w gronie faworytów ekipa prezentowała się zbyt nierówno, by móc nawiązać walkę z czołówką. Teraz pora to zmienić.

Zwróć uwagę na:

– Spora liczba eksperymentów kadrowo-taktycznych nie pomogła częstochowianom w poprzedniej rundzie. Zmiany ustawienia miały zapewnić elastyczność, tymczasem były głównie źródłem chaosu i kosztowały Raków punkty.

– Gra z większą liczbą zawodników ofensywnych otwierała sporą liczbę możliwości podań, jednak często brakowało decyzji o zagraniu piłki bardziej ryzykownej, która wykreowałaby bezpośrednie zagrożenie.

– Wysoka linia obrony ułatwiała pressing, jednakże miewała kłopoty z właściwą oceną sytuacji, przez co stosunkowo łatwo było ją zaskoczyć podaniem prostopadłym lub akcją indywidualną.

Marek Papszun – charakterystyka trenera:

Zawodowym trenerem jest od niedawna, wcześniej dzielił te obowiązki z funkcją nauczyciela. Przeskok do profesjonalizmu nie okazał się dla niego bolesny. Bardzo sprawnie odnalazł się w zarządzaniu drużyną. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków, wymagając tego samego od swoich podopiecznych i współpracowników. Zakłada, że bycie piłkarzem jest pracą jak każda inna, stąd nie zawsze musi być przyjemna, zwłaszcza w momencie przygotowań do osiągnięcia założonego celu. Tym samym kładzie nacisk przede wszystkim na celowość i efektywność treningu, a w mniejszym stopniu na to, by był on atrakcyjny dla uczestniczących w nim zawodników. Postawił na zarządzanie zespołem w stylu podobnym do przedsiębiorstwa z branży pozasportowej, pewnie dlatego też znalazł wspólny język z właścicielem Rakowa. Potrafił jednak przekonać graczy do tego podejścia i wymusić niezbędną dyscyplinę. Chętnie dzieli się w mediach swoją filozofią pracy. Nie boi się stanowczych decyzji, nawet jeśli oznaczają one ostre wietrzenie szatni z zawodników z nazwiskami.

fot. rksrakow.pl

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...