Charakterystyka zespołu:

U spadkowicza spory ruch w kadrze, choć do zespołu doszło kilku graczy, którzy jak na warunki pierwszoligowe powinni być wartościowymi uzupełnieniami. Nowosądeczanom ponowny powrót do elity raczej nie grozi, podobnie dalsze osuwanie się w ligowej otchłani.

Zwróć uwagę na:

– Mimo niezbyt dużej siły kadrowej, Sandecja starała się dość wysoko pressować rywali. Przy dobrej organizacji przeciwnicy mieli z tym problemy, o ile nie dysponowali zawodnikami zdolnymi do stworzenia przewagi indywidualnie.

– Schemat ten wydaje się realny do przeniesienia w obecnych rozgrywkach, jednakże nowosądeczanie muszą popracować nad szybkością wykończenia, gdyż zbyt często wysokie odzyskanie piłki i tak przekształcało się w atak pozycyjny.

– Agresywny odbiór na całej długości boiska powodował kłopoty u rywali, ale też często skutkował chaosem, kiedy pułapka pressingowa nie przyniosła powodzenia.

Tomasz Kafarski – charakterystyka trenera:

Karierę trenerską rozpoczął w młodym wieku, już jako 26-latek prowadził zespół na poziomie trzecioligowym, równocześnie także i będąc jego zawodnikiem. Szybko też trafił na salony ekstraklasowe, obejmując Lechię Gdańsk. Doceniono jego dobre przygotowanie merytoryczne, jak i umiejętność do wynajdywania i szlifowania talentów. W Lechii wytrzymał na stanowisku dość długo, ale okazać się miało, że poza gdańskim klubem nie szło mu już tak łatwo. Kolejne przystanki w karierze stawały się krótsze, a odbicie przyszło dopiero w Bytovii. Mimo niezłej gry, jego zespoły często mają problemy z wykańczaniem swoich akcji. Dobre krążenie piłki nie wiąże się z szybkim wykorzystaniem momentów, kiedy udaje się stworzyć przewagę sytuacyjną. Także nie zawsze udawało się dotrzeć do samych piłkarzy, co ostatecznie przypieczętowywało jego los. Nadal jednak jego duża wiedza szkoleniowa jest na rynku łakomym kąskiem, dzięki czemu dostaje on kolejną szansę.

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...