Charakterystyka zespołu:

W zeszłym sezonie Stal Mielec miała własny, charakterystyczny styl, którego wprowadzenie zawdzięcza nieobecnemu już szkoleniowcowi. Mimo kilku ubytków kadra została na tyle uzupełniona, by pozwolić mielczanom na walkę o spokojny środek pola.

Zwróć uwagę na:

– Agresywność odbioru i szybkie próby odzyskania piłki. Choć momentami nie brakuje w tym chaosu, duża intensywność gry mocno utrudnia rywalowi wyprowadzenie akcji, nawet na ich połowie.

– Angażowanie większej liczby graczy w okolicach piłki skutkuje odsłonięciem się Stali w innych sektorach boiska. Przy szybkich akcjach rywala mają oni problemy z dopasowaniem swojego ustawienia.

– Z tych samych powodów w fazie defensywy na własnej połowie zawodników łatwo wyciągnąć z linii i stworzyć sobie miejsce do rozprowadzenia akcji.

Artur Skowronek – charakterystyka trenera:

Mimo niezbyt wielkiej piłkarskiej jakości w zespole, starał się stworzyć z Wigier zespół nieograniczający się tylko do defensywy. Choć jest to dość ryzykowne i w dotychczasowych miejscach pracy brakowało mu niekiedy czasu na wdrożenie pomysłów, w Suwałkach zaskoczyło i udało się stworzyć stabilną i taktycznie poukładaną ekipę. Wyprowadził zespół z kilku mniejszych kryzysów, dzięki konsekwentnemu trzymaniu się swojej wizji. Mocno podkreśla zamiłowanie do stosowania elementów psychologii sportowej w swojej pracy, zaznaczając, że spora część jego niepowodzeń we wcześniejszych klubach brała się z braków wiedzy w tej materii. Rozwija się również pod względem taktycznym, zdarzają się sytuacje, kiedy rezygnuje ze swojego planu równorzędnej gry z rywalem, starając się bardziej neutralizować jego słabości i szukać mniej efektownej, ale przynoszącej punkty gry. Taka elastyczność powoduje, że Wigry stały się trudnym rywalem i zasłużenie ukończyły poprzednie rozgrywki wysoko. Czy jest w stanie powtórzyć to w Mielcu?

fot. stalmielec.com

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...