Charakterystyka zespołu:

Od dłuższego czasu w związku z kłopotami organizacyjnymi głównym celem olsztynian jest uciec spod spadkowej gilotyny. Bliżej nieokreślonym cudem to się wciąż udaje, jednak żaden cud nie może trwać w nieskończoność.

Zwróć uwagę na:

– Zespół jest bardziej nastawiony na reagowanie na poczynania rywala, ustabilizowanie sytuacji w defensywie i jak najszybsze rozegranie, nierzadko przy użyciu dłuższych podań.

– Olsztynianie starają się nie przebierać w środkach jeśli idzie o wyprowadzanie własnych ataków. Stosunkowo często, nawet przy wsparciu na skrzydłach, służy ono głównie rozciągnięciu szeregów rywala, a akcja jest kreowana możliwie najkrótszą drogą w kierunku bramki.

– Z tego też względu Stomil rzadko zdąży zaangażować w akcję większą liczbę graczy, mając jednak zapewnioną solidną asekurację na wypadek straty piłki.

Kamil Kiereś – charakterystyka trenera:

W Bełchatowie zaliczył hat-trick, trzykrotnie obejmując tam stanowisko pierwszego trenera. W Olsztynie wykonuje trudniejszą pracę, bo znalazł się w klubie w znacznie trudniejszej sytuacji pod kątem organizacyjnym. Podkreśla zresztą, że jego rola nie ogranicza się tylko do trenowania, ale także do zbudowania w obrębie klubu odpowiednich struktur, wspierających pierwszą drużynę, jak i wewnętrzną komunikację. Budując zespół stara się znaleźć stabilność, przypisywać zawodnikom konkretne pozycje i możliwie mało nimi rotować w toku rozgrywek, by poszczególni gracze mogli rozwijać się w obrębie szczegółowo wyznaczonych zadań. Konsekwentnie stara się rozbudowywać struktury w grze obronnej swojego zespołu. Gra do przodu stała się elementem mniej istotnym, choć nie zaniedbywanym, stanowić ma jednak docelowo nadbudowę do stabilnego fundamentu obronnego. Znalezienie balansu pomiędzy tymi dwoma elementami będzie kluczowe dla powodzenia jego pracy w Olsztynie.

fot. www.stomilolsztyn.com

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...