Charakterystyka zespołu:

Choć Warta w poprzednim sezonie nie strzeliła zbyt wielu goli, szczelna defensywa okazała się kluczem do sukcesu. Na zmiany w podejściu w wyższej klasie rozgrywkowej się nie zanosi, tym bardziej, że w kadrze obyło się bez znaczących ruchów.

Zwróć uwagę na:

– Nacisk położony na działania defensywne. Warta często stosuje intensywny pressing w środkowej strefie tak, aby utrzymywać rywali z dala od własnego pola karnego, a na wypadek niepowodzenia ma jeszcze czas, by odbudować własne struktury.

– Stabilna kadra powinna pozwolić na zachowanie schematów znanych z poprzedniego sezonu. Tempo akcji powinno być szybkie, a zawodnicy ofensywni natychmiast po odzyskaniu piłki stwarzać opcje podań penetrujących.

– Duże skupienie na defensywie skutkuje niechęcią do angażowania w ataki większej liczby graczy. W efekcie sporo jest akcji indywidualnych, zakończonych strzałami, nawet z trudnych pozycji.

Petr Němec – charakterystyka trenera:

Jak na polskie realia, długość jego stażu w jednym klubie może budzić podziw, choć trzeba przyznać, że jeśli idzie o wcześniejsze przystanki w jego karierze szkoleniowej, z czasem trwania przygody bywało bardzo różnie. Ma za sobą bogatą karierę piłkarską, włącznie ze złotym medalem Igrzysk Olimpijskich na koncie. Jeden z seniorów wśród trenerów zaplecza Ekstraklasy, zgodnie z klasyczną myślą szkoleniową kładzie duży nacisk na przygotowanie fizyczne i maksymalizację obciążeń treningowych. Nie oznacza to jednak, że nie dba o atmosferę w zespole, lata doświadczeń pozwalają mu skutecznie ocenić, kiedy należy poluzować śrubę i wpuścić do szatni nieco luzu. Nadal jednak wymaga od zawodników dyscypliny i na jej bazie dobiera zawodników do swojej koncepcji. Tym samym bardziej ceni zawodników pracowitych i realizujących sumiennie postawione przed nimi zadania. Na dłuższą metę, jak pokazuje osiągnięty z Wartą wynik – nie zawodzi.

fot. RoGo / www.kswarta.pl/

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...