Charakterystyka zespołu:

Dość nieoczekiwanie na koniec sezonu piłkarze z Suwałk kręcili się w okolicach czołówki. Spokojna i cierpliwa praca oraz trzymanie się planu niezależnie od wyniku przyniosło nadspodziewanie dobre efekty.

Zwróć uwagę na:

– Brak indywidualności wymuszał szybką grę na ryzyku, dzięki czemu mimo trudności w przedryblowaniu rywali udawało się stwarzać zagrożenie.

– Kluczem pozostawała więc stabilność w defensywie i szukanie szansy w błyskawicznym wyprowadzaniu piłki po jej odzyskaniu, przy użyciu jak najmniejszej liczby kontaktów.

– Momenty bardziej cierpliwej gry występują na początku kreowania ataku pozycyjnego, kiedy to gracze Wigier starają się dłuższą serią podań wyciągnąć rywali z ich połowy.

Kamil Socha – charakterystyka trenera:

Zwolennik podejścia do trenowania opartego na grach zadaniowych. Taka filozofia sprawia, że jego treningi cieszą się sympatią wśród piłkarzy, co przekłada się na efektywność jednostek. Sporo wymaga, chce by zawodnicy opuszczali swoją strefę komfortu podczas trenowania, gdyż jest to klucz do podniesienia ich umiejętności piłkarskich. W małych gierkach stara się dbać o ich dużą intensywność, by następnie mogło się to przenieść na sytuacje meczowe. Ta intensywność może okazać mu się potrzebna w nowym klubie, gdyż agresywność w defensywie i jej zagęszczenie były do tej pory charakterystyczne dla Wigier. Przed pracą w klubie stara się przeprowadzić bilans otwarcia, by nie tracić czasu na poznawanie zawodników dopiero w trakcie treningów. Choć na nadmiar indywidualności w Suwałkach liczyć nie może, wykorzystanie mocnych stron dostępnych zawodników będzie niezbędne dla zapewnienia dobrego miejsca w tabeli.

fot. Łukasz Kardel

W wersji papierowej Przewodnika Kibica, która będzie dostępna po zamknięciu okna transferowego, oprócz pełnych kadr drużyn, ciekawych tekstów i analiz, dużej liczby statystyk, raportu transferowego, znajdziesz m.in. opisy wszystkich zawodników, trenera, a także gwiazd zespołów oraz piłkarzy niedocenianych.

UWAGA! Do 12 sierpnia magazyn kupisz w promocyjnej cenie.

Konfrontacja wrażeń i wspomnień z danymi, czyli audyt reprezentacji

Na tle bardzo słabego występu Polski na rosyjskim mundialu, turniej sprzed dwóch lat wygląda na bardzo udany. Ale czy pamięć nie płata nam figli? Nie ma lepszej metody żeby zweryfikować wspomnienia niż sprawdzić i porównać liczby. Już na samym początku...